Jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu preparatów zarówno pod oczy, twarz, szyję jak i na poszczególne obszary ciała. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie. Mezoterapia przynosi dobre rezultaty u osób z delikatną, wiotką, odwodnioną oraz dojrzałą skórą, która traci jędrność. Dzięki tej metodzie w niechirurgiczny sposób można poprawić kondycję skóry.
WSKAZANIA:
Zmarszczki: do korekcji zmarszczek używany jest m.in. kwas hialuronowy, oligoelementy (pierwiastki śladowe), centella asiatica lub krzemionka organiczna, które zatrzymują wodę w skórze i stymulują produkcję elastyny i kolagenu. Pozytywne efekty przynosi już seria czterech zabiegów wykonywanych co tydzień. Aby wygładzenie skóry utrzymywało się dłużej, zaleca się zazwyczaj powtarzanie jednego zabiegu, co kilka miesięcy.


Wypadanie włosów: mezoterapia może być stosowana w przypadku chorób włosów (objawiających się ich wypadaniem lub znacznym osłabieniem), przy łojotoku oraz profilaktycznie. Substancje wstrzykiwane w skórę głowy (np. dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne) hamują wypadanie włosów oraz mogą pomóc w ich odrastaniu.
Likwidacja cellulitu: w wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi i chłonki, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Dzięki zdolnościom mezoterapii do redukcji depozytów tłuszczowych jest ona świetną alternatywą dla metody chirurgicznej - odsysania tkanki tłuszczowej. Usuwanie rozstępów: stosując mezoterapię, peelingi i ewentualnie preparaty doustne osiąga się bardzo dobre efekty w usuwaniu rozstępów.
PRZECIWWSKAZANIA
  • alergia
  • cukrzyca
  • nowotwory
  • zmiany zapalne
  • przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych
  • choroby skóry (np. wirusowe)
  • ciąża i karmienie piersią.
CZĘSTOTLIWOŚĆ STOSOWANIA:
  • Faza 1: Terapia uderzeniowa – 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych
  • Faza 2: Regeneracja skóry – 1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące
  • Faza 3: Podtrzymanie efektów kuracji – 1 zabieg co 2-6 miesięcy
Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. W latach siedemdziesiątych zaczęto wykorzystywać mezoterapię w dziedzinie dermatologii estetycznej. Stanowi ona doskonałą profilaktykę w starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, pośladki, uda i brzuch. Zabiegi może wykonywać tylko lekarz manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki lub też za pomocą pistoletu do mezoterapii. Zaletą mezoterapii jest fakt, że jest to terapia w pełni biologiczna. To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka. Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna.