Makijaż permanentny jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin branży kosmetycznej. Makijaż permanentny to gwarancja idealnego wyglądu na co dzień. Wykonuje się go przy pomocy hipoalergicznych barwników syntetycznych, wprowadzanych do zewnętrznych warstw skóry.
Makijaż permanentny stosuje się w celu:
 • podkreślenia konturu ust
 • zmiany pełnego koloru ust
 • podkreślenia zarysu brwi czy wykonania kresek na powiekach
 • tuszowania blizn czy przebarwień.
Efekt zabiegu widoczny jest przez kilka lat. Makijaż permanentny polecany jest osobom, które narzekają na brak czasu a chcą zawsze wyglądać pięknie i świeżo. Noszą okulary lub szkła kontaktowe, które przeszkadzają w perfekcyjnym wykonaniu makijażu. Są uczulone na kosmetyki kolorowe lub zwyczajnie pragną mieć zawsze perfekcyjnie wykonany makijaż.
PRZECIWWSKAZANIA:
 • ciąża, anemia, bielactwo, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia
 • infekcja dróg oddechowych
 • przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
 • opryszczka (w aktywnej fazie i nie zagojona do końca)
 • przebyte choroby gałki ocznej
 • tendencje do stanów zapalnych spojówek i odwarstwiania siatkówki
 • aparat na zębach (w wypadku ust)
 • choroby zakaźne
 • choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)
 • stosowanie odżywek stymulujących wzrost rzęs (Należy zachować minimum miesięczną przerwę w aplikowaniu odżywki zarówno przed jak i po zabiegu)

EFEKTY MAKIJAŻU

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI wykonany metodą piórkowo- kreskową to zupełna nowość na rynku kosmetycznym. Metoda ta pozwala na perfekcyjną rekonstrukcję i uzupełnienie włosów brwi. Metoda piórkowo - kreskowa polega na wprowadzaniu barwnika jedynie w naskórek nie powodując tym samym uszkodzenia skóry właściwej. Zabieg jest w 100 % sterylny i bezpieczny. Przeprowadza się go za pomocą sterylnych piórek składających się z płaskich igieł łączonych , które są wyłącznie jednorazowego użytku. Zabieg, wykonany tą techniką jest szybki i praktycznie bezbolesny, daje gwarancję bardzo naturalnego wyglądu, który utrzymuje się przez kilka lat.
Wiele zalet oraz naturalne efekty sprawiają, że makijaż permanentny brwi metodą piórkową cieszy się bardzo dużą popularnością w USA oraz innych krajach Europy.

przedpo

przedpo
MAKIJAŻ PERMANENTNY wykonany metodą Microblading polega na dorysowaniu pojedynczych włosów na powierzchni skóry. Jest to metoda bardzo dokładna. Pozwala nadać brwiom naturalny wygląd, bo włoski są dorysowywane na skórze. Fachowo nazywa się to wprowadzeniem pigmentu za pomocą mikroostrza do warstwy kolczystej naskórka. W połączeniu z techniką cieniowania daje efekt naturalnej i subtelnej brwi bez efektu "pustych" miejsc, zachowując nadal naturalny i estetyczny wygląd. Na trzy tygodnie przed zabiegiem brwi nie wolno farbować ani regulować.
Przed zabiegiem klientka wspólnie z linergistką wybiera barwnik – by efekt był naturalny, pigment musi mieć kolor identyczny z kolorem włosów. W następnej kolejności na brwi nakładana jest maść znieczulająca. Gdy znieczulenie zacznie działać Pani Kosmetolog za pomocą specjalnego piórka delikatnie nacina skórę na odpowiednią głębokość, tworząc na niej zarys włoska, w który następnie aplikowany jest pigment. Daje to naturalny efekt cienkich włosków. Zabieg trwa około godziny. Efekt nie jest widoczny od razu, lecz dopiero po tygodniu, kiedy barwnik trochę zblednie.
Makijaż permanentny brwi metodą HYBRYDOWĄ (makijaż hybrydowy) to połączenie tradycyjnej techniki cieniowania oraz microbladingu.
Makijaż permanentry brwi METODĄ CIENIOWANIA to technika, która polega na stworzeniu efektu półcienia na łuku brwiowym.