Azelac to nazwa preparatu, żelu złuszczającego firmy MediDerma, za pomocą którego wykonujemy zabieg peelingu chemicznego. Azelac – żel złuszczający zawiera min. kwas azelainowy, którego cechują silne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Zmniejsza zaczerwienienie skóry, likwiduje rumień i tendencję do tworzenia zmian zapalnych. Reguluje wydzielanie łoju, działa przeciwbakteryjnie. Hamuje aktywność tyrozynazy dzięki czemu rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt skóry.

Wyciąg z ostropestu plamistego zawiera substancję zwaną sylimaryną o działaniu przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Sylimaryna zapobiega również rumieniowi skóry.
PH preparatu wynosi 2,5.
Buteleczka Azelacu
Zabieg
Azelac jest preparatem łatwym w aplikacji. W sposób nieskomplikowany i przewidywalny można określić reakcję skóry na zabieg. Stwarza możliwość łączenia z innymi rodzajami złuszczań typu np. mikrodermabrazja, co podnosi efektywność i jakość zabiegu. Zabieg z wykorzystaniem preparatu Azelac jest stosunkowo krótki (około 30–40 minut), prosty w wykonaniu, bezpieczny i bardzo skuteczny.
Zabieg polecamy osobom:
  • mającym cerę wrażliwą, naczyniową
  • z trądzikiem różowatym (w stanie zapalnym i niezapalnym)
  • z trądzikiem pospolitym (w stanie zapalnym i niezapalnym)
  • z łuszczycą
  • mającym zapalenie mieszków włosowych
  • mającym skłonność do przebarwień i plam barwnikowych
  • mającym grubą warstwę rogową naskórka celem normalizacji procesu rogowacenia
Częstotliwość
Zalecana ilość zabiegów: 8–10 w serii (działanie lecznicze).
Zabieg może być wykonany jednorazowo jednak zawsze staramy się, aby złuszczania wykonywane były w serii, wówczas jest to gwarancja długotrwałych i zadowalających efektów, a o takie nam przecież chodzi.

Odstęp między zabiegami: 14–21 dni.
Zabiegi dostosowuje się indywidualnie do potrzeb, rodzaju cery każdego klienta.

Cykliczność zabiegów: Kuracja powinna składać się z 6 zabiegów wykonywanych w odstępach min. dwutygodniowych.